Uczestnicy: Dorośli
Terminy spotkań: Spotkania raz w miesiącu - pierwszy wtorek miesiąca po Mszy wieczornej
Miejsce spotkań: Dom Parafialny
Osoba odpowiedzialna/ kontaktowa: Ks. Prob. Stanisław Łapok
Stanisława Wolna - przełożona

Franciszkański Zakon Świeckich zwany III-cim Zakonem Franciszkańskim zajmuje szczególne miejsce wśród duchowych wspólnot powołanych przez Ducha Świętego.

Franciszkański Zakon Świeckich ma swoją Regułę, Konstytucję, Rytuał zatwierdzony przez Stolicę Apostolską. Włączenie do Wspólnoty dokonuje się przez postulat, nowicjat i profesję (łącznie do 3 lat). Profesja jest zobowiązaniem wieczystym.

Regułą i życiem Franciszkanów Świeckich jest zachować i żyć Ewangelią naśladując św. Franciszka z Asyżu, dla którego Jezus Chrystus był natchnieniem i centrum życia w odniesieniu do Boga i ludzi.

Bóg wzywa mężczyzn i kobiety żyjących w stanie wolnym czy małżeństwie, młodzież, a także kapłanów diecezjalnych do życia drogą ewangelicznej doskonałości.

Według św. Ojca Pio, III-ci Zakon Franciszkański to środek umożliwiający ludzkości powrót do światła wiary i zdrowych zasad moralnych.

W naszej parafii III-ci Zakon Franciszkański działa od wielu lat. Zrzesza ponad 20 członków i sympatyków. W każdy I-wszy wtorek miesiąca spotykamy się na Mszy Świętej. a potem na spotkaniu formacyjnym i modlitewnym.

Zapraszamy chętnych do życia Ewangelią wg reguły św. Franciszka z Asyżu na nasze spotkania.

{phocagallery view=category|categoryid=22|limitstart=0|limitcount=0}