W niedzielę 14 stycznia 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej parafii Chór młodzieżowy "Światło dla Młodych" z parafii Św. Bartłomieja w Głogówku na Opolszczyźnie.

Chór prowadzony jest przez Juliannę Trinczek, która wielokrotnie występowała w naszym kościele w charakterze organistki, zarówno w czasie studiów w Akademii Muzycznej w Katowicach, jak i po ich ukończeniu. Tym razem jednak mogliśmy zobaczyć Panią Juliannę jako prowadzącą zespół wokalny.

Oprócz kolęd, pastorałek, pieśni bożonarodzeniowych i wspólnego śpiewu kolęd, zabrzmiała także muzyka organowa w wykonaniu Magdaleny Małyjurek - uczennicy Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu oraz Jakuba Plewy - asystenta w Katedrze Organów w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Chórowi towarzyszyła również solistka - studentka studium wokalno-baletowego Laura Petzuch, która zachwyciła wykonaniem kolędy "Całą noc padał śnieg" Zbigniewa Preisnera.

Na koncert młodzieży niespodziewanie przyjechał do Katowic, wraz z siostrami Elżbietankami, proboszcz z Głogówka Ksiądz Ryszard Kinder, który na zakończenie kolędowania udzielił zebranym kapłańskiego błogosławieństwa.

Warto wspomnieć, że młodzież aktywnie wykorzystała swój czas w Katowicach; przed południem zwiedzili bowiem siedzibę NOSPR i Muzeum Śląskie, a w przerwie pomiędzy próbą a koncertem poczęstowani zostali pyszną pizzą i maleńkimi słodkościami.