OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 NIEDZIELA ZWYKŁA
26 lipca 2026r.
Dzisiaj w naszej Parafii Akcja „Święty Krzysztof 2026”. Po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców.
Również dzisiaj obchodzimy VI Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka.
W sobotę rozpoczyna się sierpień - miesiąc trzeźwości i abstynencji. Z miłości do Boga w tym miesiącu starajmy się zachowywać trzeźwość.
W zakrystii wyłożona będzie Księga Trzeźwości, w której każdy zdecydowany na to, będzie mógł potwierdzić swoją wolę zachowania abstynencji i trzeźwości w tym miesiącu.
W przyszłą niedzielę 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny już od południa 1 sierpnia, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
W niedzielę 16 sierpnia obędzie się Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Wyjazd naszych pątniczek o godz. 7:20 z parkingu koło kościoła. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt autobusu 30 zł.
W okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) kancelaria parafialna będzie czynna codziennie zarówno po Mszy Świętej o godz. 8:00 a także po Mszy Świętej o godz. 18:00. Jedynie w środy, kancelaria będzie czynna od godz. 17:00 do 18:00.
W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.
W piątek 31 lipca chorych i starszych Parafian odwiedzi Ksiądz Proboszcz a w sobotę 1 sierpnia Ksiądz Tomasz.
Wszystkim, którzy rozpoczynają urlopy życzymy pogodnych, zdrowych i bezpiecznych wakacji.
Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY TROSZCZĄ SIĘ
O NASZĄ PARAFIĘ I SKŁADAJA SWOJE OFIARY W KOŚCIELE I NA KONTO PARAFIALNE.
Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny
lub imieniny składamy jak najlepsze życzenia.
Na cały nowy tydzień niech nam Pan Bóg pobłogosławi.
Duszpasterze