Ogłoszenia Duszpasterskie

26 NIEDZIELA zWYKŁA

1 października 2017r.

Rozpoczął się miesiąc październik. Zapraszamy wiernych na Nabożeństwa Różańcowe.

Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa.

W naszej parafii będziemy odmawiać Różaniec zarówno rano o godz. 7:30 a także po południu o godz. 17:15. Poranny różaniec prowadzi Rodzina Różańcowa a wieczorny księża wraz z różnymi wspólnotami parafialnymi.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach i przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki
i spełnieniu innych warunków odpustu.

Każdego dnia będziemy się modlić w intencji wspólnot parafialnych a także w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Szczegółowy wykaz intencji można przeczytać w naszych gablotkach i na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy więc by w te wyznaczone dni, w szczególny sposób, włączyć się w odmawianie Różańca. Osobiste intencje wypisujemy na karteczkach i przynosimy przed różańcem do zakrystii.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do przyjęcia Sakramentów św. i udziału w tradycyjnych nabożeństwach. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, a także inne nasze dzieci zapraszamy na Mszę świętą w każdy

I piątek o godz. 18:00.

Okazja do spowiedzi dla wszystkich dzieci od godz. 17:30.

W sobotę 7 października odwiedzimy chorych i starszych Parafian. Nowe osoby prosimy zgłosić w zakrystii.

Przypominamy naszym starszym i chorym Parafianom, że istnieje

możliwość przyjęcia w każdą niedzielę Komunii Świętej w swoim domu dzięki posłudze naszych Szafarzy. Chętnych prosimy zgłosić w zakrystii.


Również w przyszłą sobotę 7 października odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca i Bractw Szkaplerznych – do naszej katowickiej Katedry. Rozpoczęcie o godz. 10:30.


W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać 17 Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Odbędzie się wtedy zbiórka środków na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

Także w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 chcemy po raz kolejny spotkać się z piękną muzyką wykonywaną na naszych organach. Naszym gościem będzie pan Tomasz Orlow. Serdecznie zapraszamy.
 

Dzisiaj wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc naszej Syryjskiej Rodzinie mieszkającej w Aleppo.

Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy w nich zachętę do odmawiania różańca.


 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny
lub imieniny składamy jak najlepsze życzenia.

Na cały nowy tydzień niech nam Pan Bóg pobłogosławi.

Duszpasterze

 

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 

30.

SOCH Krzysztof

wolny

Katowice

Zap. 2

 

PIASTUN Paulina

wolna

Katowice