Ogłoszenia Duszpasterskie
 

25. NIEDZIELA zWYKła
 

24 września 2017r

Pierwsze spotkanie nowo wybranej Rady Parafialnej będzie miało miejsce w niedzielę 1 października, o godzinie 19:00. W czasie spotkania zostanie wybrany wiceprzewodniczący Rady Parafialnej.

Spotkanie rodziców dzieci, którzy chcą by w przyszłym roku (6 maja 2018 r.) ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej
w Naszej Parafii, odbędzie się w czwartek 28 września. Zapraszamy rodziców na Mszę o godz. 18:00. Po Mszy św. pierwsze spotkanie organizacyjne.

Przy tej okazji chcemy przypomnieć zasadę ogólną
a mianowicie, że Sakramenty Święte a zwłaszcza Chrzest,
I Komunia, Bierzmowanie, Małżeństwo – przyjmujemy w Parafii zamieszkania. Od tej zasady mogą być uzasadnione wyjątki,
ale zawsze za wiedzą i zgodą własnego Proboszcza.

Prosimy więc by dzieci mieszkające na terenie naszej Parafii przystąpiły do I Komunii Św. w naszym kościele niezależnie od tego gdzie chodzą do szkoły.
 

Młodzież klasy trzeciej gimnazjum, która pragnie przygotować się
do sakramentu bierzmowania i przystąpić do niego w naszym kościele, a uczy się w szkołach poza terenem naszej parafii, proszona jest
o zgłoszenie się u księdza Tomasza.

 

W niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy wiernych na Nabożeństwa Różańcowe.

Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa.

W naszej parafii będziemy odmawiać Różaniec zarówno rano o godz. 7:30 a także po południu o godz. 17:15. Poranny różaniec prowadzi Rodzina Różańcowa a wieczorny księża wraz z różnymi wspólnotami parafialnymi.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach i przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki
i spełnieniu innych warunków odpustu.

Każdego dnia będziemy się modlić w intencji wspólnot parafialnych
a także w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Szczegółowy wykaz intencji można przeczytać w naszych gablotkach i na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy więc by w te wyznaczone dni, w szczególny sposób, włączyć się w odmawianie Różańca. Osobiste intencje wypisujemy na karteczkach i przynosimy przed różańcem do zakrystii.

W sobotę 14.10.2017r. w Parafii bł. Karoliny Kózkówny w Tychach, będzie miał miejsce kolejny Wieczór Uwielbienia. Organizowany jest wyjazd z naszej Parafii. Bliższe informacje u księdza Tomasza.

Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny
lub imieniny składamy jak najlepsze życzenia.

Na cały nowy tydzień niech nam Pan Bóg pobłogosławi.

Duszpasterze

 

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

4.

SOCH Krzysztof

wolny

Katowice

Zap. 1

 

PIASTUN Paulina

wolna

Katowice