W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej - Katowice 2009, w niedzielę, dn. 18.10.2009 r., w naszym kościele, odbył się koncert organowy p. Moon-Kyung Chae z Korei Płd.

W programie koncertu znalazły się m.in. utwory:
J.S. Bacha,
J.L. Krebsa,
J.C. Rinck'a,
F. Mendelssohna-Bartholdy'ego
i współczesnego kompozytora koreańskiego Young-Jo Lee.

Profesor Moon-Kyung Chae od 30 lat wykłada na College of Music w Ewha Womans University w Seulu, jak również jest organistką dwóch bardzo wpływowych kościołów w Korei Płd.: Kościoła Prezbiteriańskiego Kyungdong oraz Youngnak. Ponadto pełni obecnie funkcję przewodniczącej Koreańskiego Stowarzyszenia Organowego (The Korean Organ Society).

Profesor Chae koncertowała w wielu miastach Korei jak również gościnnie poza Koreą w takich miastach jak m.in.: Nowy Jork, Berlin, Monachium, Erfurt, Besancon, Poznań, Tokio czy Hiroszima. Prowadziła liczne wykłady oraz kursy mistrzowskie na wielu uniwersytetach. Była członkinią jury na licznych międzynarodowych konkursach organowych. Do programów recitali solowych wprowadziła szeroki repertuar muzyki organowej ze zróżnicowanych okresów historycznych. W celu upowszechnienia współczesnych kompozycji organowych, zawsze w swych recitalach umieszcza w programie utwory kompozytora koreańskiego.