W drugą niedzielę Adwentu wieczorem nasze organy po raz kolejny ożyły muzyką, a to za sprawą uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Wykonawcami adwentowego koncertu organowego byli:
Emilia
Pycińska, Kazimierz Salik i Jakub Plewa.
Wszyscy kształcą się w klasie organów pod kierunkiem profesora Witolda Zabornego który wprowadził nas w tematykę wykonywanych utworów.

Repertuar koncertu był bardzo różnorodny, usłyszeliśmy utwory J.S. Bacha: Preludium i fugę c-moll, Toccatę i fugę d-moll, oraz kilka opracowań chorałowych nawiązujących swą tematyką do protestanckich pieśni adwentowych. Oprócz muzyki barokowej młodzi artyści wykonali także dzieła kompozytorów współczesnych:
B. Szabelskiego - Fantazję na temat adwentowej pieśni "Hejnał wszyscy zaśpiewajmy", a także opracowanie chorałowe nt. "Te Deum" belgijskiego kompozytora Flor Peetersa. Całość koncertu zamknęła piękna "Litania" francuskiego kompozytora J. Alain'a.

Cieszymy się bardzo że organy wybudowane w naszym kościele, oprócz podstawowej swej funkcji jaką jest towarzyszenie liturgii, służą również kulturze muzycznej poprzez organizowane koncerty. Młodzi uczniowie gry na organach mogą w ten sposób zdobywać niezbędne doświadczenie w występach przed szeroką publicznością, a wierni uczestniczący w koncertach ubogacani są ich talentem i bogatą twórczością kompozytorów muzyki organowej która w przestrzeni sakralnej nabiera właściwego sobie wymiaru i piękna.