22 września br. Zespół Charytatywny naszej parafii i Klub Seniora ze Starej Ligoty zorganizował pielgrzymkę do Częstochowy.
Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, którą między innymi celebrował ks. Kazimierz.
Po Mszy św. był czas wolny na prywatną modlitwę i indywidualne zwiedzanie. Po południu odprawiliśmy Drogę Krzyżową na Wałach klasztoru Jasnogórskiego.
Po Drodze Krzyżowej udaliśmy się do Kościoła pw. św. Barbary i św. Andrzeja, gdzie po krótkiej modlitwie pielgrzymi zaopatrzyli się w wodę z Cudownego Źródełka. Stamtąd udaliśmy się do Archikatedry Częstochowskiej pw. Świętej Rodziny. Mimo trwającego remontu mogliśmy zobaczyć odnowione już przepiękne prezbiterium tej świątyni.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Będzinie, gdzie na osiedlu "Syberka" nawiedziliśmy kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w którym biskup sosnowiecki ustanowił Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu. Zwiedziliśmy znajdujące się tam muzeum polskiej martyrologii Wschodu, dla wielu pielgrzymów było to wstrząsające przeżycie.
Wieczorem wróciliśmy do naszych domów dziękując Bogu za wspaniałe doświadczenia tego dnia.