W dniach 18-19 czerwca parafianie uczestniczyli w pielgrzymce do Niepokalanowa i Warszawy. W pierwszym dniu, w drodze do Niepokalanowa odwiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej w Szymanowie, oraz dom urodzenia  Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Po przyjeździe do Niepokalanowa zwiedziliśmy muzeum św. Maksymiliana, uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w bazylice Maryi Niepokalanej Wszechposredniczki Łask. Wieczorem wspólnie zobaczyliśmy film pt „Dwie korony”, opowiadający o św. Patronie naszej parafii.
Drugiego dnia po porannej Mszy ruszyliśmy do Warszawy. Tam podziwialiśmy Świątynie Opatrzności Bożej, oraz odwiedziliśmy grób błogosławionego Jerzego Popiełuszki. Z wielka ciekawością zobaczyliśmy tez muzeum poświęcone osobie tego Błogosławionego kapłana. Na koniec każdy z nas zjadł obiad na warszawskiej starówce i w doskonałych humorach wróciliśmy do Katowic. Pogoda nam dopisała, wiec wszystkim było żal ze to już koniec.
Już dzisiaj zapraszamy do uczestniczenia w pielgrzymce parafialnej w październiku. Jeśli Pan Bóg pozwoli, to odwiedźmy wtedy Kalisz, Licheń i Gniezno.