Ogłoszenia Duszpasterskie

22 NIEDZIELA zWYKŁA

3 września 2017r.

Dzisiaj o godz. 19:00 będziemy mieli okazję, aby wsłuchać się w piękno brzmienia naszych organów. W koncercie z cyklu „Muzyka Organowa
u Świętej Rodziny”
wystąpi Pan Tomasz Chorzalski z Krakowa, który przygotował bardzo ciekawy program. Usłyszymy muzykę J. S. Bacha oraz improwizacje organowe ujęte w różne formy i style muzyczne. Serdecznie zapraszamy.

 

Natomiast w przyszłą niedzielę 10 września o 19:00 wystąpi w naszym kościele znakomity Zespół Wokalny „CONTENTO CORE” pod dyrekcją Marii Piotrowskiej-Bogaleckiej oraz Tomasz Ploch (organy). W programie motety Bacha i jego przodków oraz muzyka organowa. Terminy wszystkich najbliższych koncertów podane są na afiszach oraz w Internecie.

 

Jutro, 4 września, rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny.

Rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Katolickiej i Gimnazjum nr 22 oraz nowej Szkoły Podstawowej Nr 8 przy ul. Hetmańskiej będzie w czasie Mszy św. o godz. 8:00, a dla Zespołu Szkół Specjalnych Nr 6 o godz. 9:00.

 

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11, Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego będą miały w kościele Najświętszych Imion Jezusa i Maryi na Brynowie.


Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas I będzie w naszym kościele w przyszłą niedzielę 10 września w czasie Mszy św. o godz. 10:30.

 

Chcemy poinformować, że nasza Parafia, tak jak w ubiegłym roku szkolnym, finansuje obiady dla dzieci z najuboższych rodzin. W tym roku także będziemy dofinansowywać stypendium dla dzieci
z rodzin wielodzietnych. Pieniądze te pochodzą z ofiar składanych
w skarbonce przy figurze MB Fatimskiej. Im więcej intencji
i zapalonych świec tym więcej konkretnego dobra. Każdy kto chciałby indywidualnie wesprzeć ten szczytny cel proszony jest
o kontakt z Proboszczem.

Dzieci naszej Parafii, które przez cały mijający rok szkolny regularnie przychodziły na niedzielne Msze św. oraz zbierały obrazki-naklejki, proszone są o przynoszenie przez całe wakacje do zakrystii notatników z wklejonymi obrazkami. Dla najpilniejszych na początku września specjalna nagroda. W zakrystii można już odebrać książeczki na nowy rok szkolny.

Spotkanie rodziców dzieci klas II, którzy chcą by w przyszłym roku (6 maja 2018 r.) ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w Naszej Parafii, odbędzie się w czwartek 28 września. Zapraszamy rodziców na Mszę o godz. 18:00. Po Mszy św. pierwsze spotkanie organizacyjne.

Przy tej okazji chcemy przypomnieć zasadę ogólną a mianowicie,
że Sakramenty Święte a zwłaszcza Chrzest, I Komunia, Bierzmowanie, Małżeństwo – przyjmujemy w Parafii zamieszkania. Od tej zasady mogą być uzasadnione wyjątki, ale zawsze za wiedzą i zgodą własnego Proboszcza.

Prosimy więc by dzieci mieszkające na terenie naszej Parafii przystąpiły
do I Komunii Św. w naszym kościele niezależnie od tego gdzie chodzą
do szkoły.

Serdecznie zapraszamy na spotkania w ramach naszych grup parafialnych wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę, zapraszamy także nowe osoby.

- Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10:00 zapraszamy dziewczynki

- Ministrantów w sobotę o godz. 9.00 zapraszamy chłopców

- Uzdolnione muzycznie dzieci i młodzież zapraszamy do naszych parafialnych zespołów. Informacje u księży.

Dzisiaj, wychodząc z kościoła będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc syryjskiej rodzinie, mieszkającej w Aleppo, którą nasza parafia objęła szczególną opieką przez kolejne pół roku.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny
lub imieniny składamy jak najlepsze życzenia.

Na cały nowy tydzień niech nam Pan Bóg pobłogosławi.

Duszpasterze